29
Kov
2012

Kūrėjams ir gamintojams – pakeliui

Kūrėjams ir gamintojams – pakeliui

„Litexpo“ parodų centre vykstančioje parodoje „Baldai 2012“ kovo 30 d. surengtas kūrybinių industrijų ir verslo atstovų susitikimas. VšĮ „Versli Lietuva“ seminare „Sėkminga kūryba – pelninga gamyba” patirtimi ir idėjomis dalijosi mokslo, kūrėjų, valdžios ir verslo atstovai.

Lietuvą pasaulyje garsina būrys talentingų dizainerių, kasmet dizaino studijas baigia nemažai gabaus jaunimo. Mūsų baldų bei interjero elementų gamintojai užsienio rinkose taip pat turi gerą vardą. Tačiau nedaugelis gali pasigirti savais prekiniais ženklais, konkurencingais aukštos pridėtinės vertės produktais.

Suvienijus kūrėjų ir pramonės atstovų jėgas lietuviškiems gaminiams atsiveria naujos galimybės įsitvirtinti mūsų ir užsienio rinkose. „Kūrybos, mokslo ir verslo partnerystės tikslas – tarptautiniu mastu konkuruoti savo kolekcijomis ir naujais prekiniais vardais“, - pabrėžia Rasa Narušaitytė, VšĮ „Versli Lietuva”  projektų vadovė.

Tokio bendradarbiavimo pavyzdžių jau yra. Savo prekinį ženklą pasitelkusios lietuvių dizaino pajėgas sėkmingai vysto baldų įmonės „Virūna“, „Sedes Regia“, „Ergoline“. Jos gamina baldus ir interjero aksesuarus, sukurtus žinomų Lietuvos dizainerių. Nors netiražuojami tūkstančiais, tai standartizuoti, ne vienetiniai gaminiai, turintys paklausą ir namuose, ir svetur.

Dizaino studija „Contraforma“ taip pat turi tokios patirties. Geriausias pavyzdys – dizainerės N.Dervinytės sukurtas užsienyje pripažinimą pelnęs metalinis staliukas, kurį gamina įmonė „Švytėjimas“. Jos pagrindinė produkcija – kelio ženklai ir atitvaros, bet ji jau beveik dešimtmetį dirba ir su „Contraforma“, pasakoja projekto "Lietuvos dizaino blokas" koordinatorė Eglė Opeikienė.

„Galima importuoti metalo už 70 litų, ką nors iš jo pagaminti ir parduoti už 100 litų. Tačiau galima parduoti ir už 700 litų. Nesunku suskaičiuoti, kokia pridėtinė vertė sukuriama pirmuoju ir kokia antruoju atveju. Džiugu, kad tai suprantančių, plačiau mąstančių, pasiruošusių investuoti pinigus, laiką ir pastangas gamintojų daugėja“, -  sako E.Opeikienė.

Jau galima įvertinti ir pirmuosius pernai startavusio projekto „Didėja“ vaisius. Ši VŠĮ „Interjero erdvė“ bei dizaino studijos „ALL design“ iniciatyva siekia padėti užmegzti kontaktus jauniesiems kūrėjams ir gamintojams. Jaunųjų dizainerių konkursą (jam pagal 12 gamintojų paraiškas buvo kuriami įvairūs dizaino objektai) laimėję 5 produktai jau turi savo prototipus.

Tie, kurie pelnys vartotojų simpatijas bus tiražuojami, platinami Lietuvoje ir užsienyje, informavo projekto vadovė Dovilė Gabalytė.  Jos teigimu, gamintojų požiūris keičiasi pamažu, bet pirmieji žingsniai skatinant bendradarbiauti verslo atstovus ir dizianerius buvo sėkmingi ir naudingi abiems pusėms.

VšĮ „Versli Lietuva“ informacija, www.verslilietuva.lt.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite