27
Kov
2012

Apie architektūrą – internete

Apie architektūrą – internete

Nuo šeštojo dešimtmečio architektūros bei paveldo tyrimus vykdantis Kauno Technologijų universiteto Architektūros ir statybos institutas 2009 metais pradėjo pažangų skaitmeninį etapą - Lietuvos architektūros istorijos ir paveldo archyvo, skirto plačiosios visuomenės švietimui bei architektūros istorijos bei paveldosaugos profesionalams, ikonografinių šaltinių duomenų bazės pildymą.

Projektas, paremtas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ir Kultūros rėmimo fondo, o nuo 2010 metų - Lietuvos mokslo tarybos, įgavo Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro (AUTC) svetainės pavidalą.

Joje siekiama sukaupti ir sistemingai pateikti įvairiose institucijose bei privačiuose archyvuose išsklaidytą medžiagą, reprezentuojančią Lietuvos architektūros palikimą ir jo tyrimus. Šiuo metu svetainė kuriama remiantis KTU Architektūros ir statybos institute, Kauno apskrities archyve ir Lietuvos liaudies buities muziejuje sukaupta archyvine medžiaga.

Per keletą metų AUTC internetinėje svetainėje patalpinta daugiau kaip 800 architektūros objektų, skirtų mokymo ir mokslinių tyrimų tikslams. Sistemos lankytojai su pateiktais objektais gali išsamiai susipažinti ne tik iš archyvinių fotografijų, bet ir iš esamų detalių mokslinių darbuotojų parengtų aprašų.

Svetainės struktūrą sudaro ir mokslo darbų bei šaltinių archyvas, kuriame kaupiamos senų leidinių / straipsnių ištraukos bei architektūros ir urbanistikos mokslo darbuotojų tyrimų tekstinė medžiaga.

Projekto svetainę papildys ir video archyvas. Šioje skiltyje ketinama vystyti aktualių pokalbių ciklus su žymiausiais šalies architektais, urbanistikos mokslo specialistais.

Vykdant architektūros ir urbanistikos mokslų tyrinėjimus bei pateikiant archyvinius duomenis viešojoje skaitmeninėje erdvėje, ypač svarbi komunikacija su respondentu, istorijos liudininku ir jos kūrėju. AUTC sistema atvira visuotiniam dialogui, diskusijoms bei nuomonių ringui. Internetinėje svetainėje prisiregistravę nariai gali dalyvauti projekto kūrimo ir vykdymo procese, komentuoti bei vertinti.

Ateityje projektą planuojama plėsti bendradarbiaujant su Baltijos ir Šiaurės šalimis, numatant keitimąsi geraja patirtimi bei susipažįstant su tarptautine praktika, architektūros ir urbanistikos istorijos tyrimų specifika.

Prie architektūros ir urbanistikos tyrimų centro projekto galite prisijungti adresu: http://www.autc.lt/.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite