20
Bal
2012

Galimybės Skandinavijoje

Galimybės Skandinavijoje

Šią savaitę VšĮ „Versli Lietuva“ organizavo specializuotus mokymus įmonėms „Kaip pradėti sėkmingą verslą su Skandinavijos viešuoju sektoriumi“, kuris vainikavo pirmąjį 3 metų trukmės projekto mokymų etapą. Jo metu 70 įmonių turėjo prieigą prie Skandinavijos šalių viešųjų pirkimų duomenų bazės, buvo apmokytos ja naudotis, buvo konsultuojamos ir dalyvavo specializuotuose mokymuose, skirtuose išsamiai susipažinti su Skandinavijos viešųjų pirkimų procedūromis. Baigiamuosius specializuotus mokymus šią savaitę įmonėms vedė Magnusas Josephsonas, Švedijos viešųjų pirkimų ir verslo plėtros konsultantas, kuris kalbėjo apie Skandinavijos viešųjų pirkimų rinką, teisinę bazę, viešųjų pirkimų procesą ir procedūras.

Jau šio mėnesio pabaigoje bus paskelbtas 2-asis mokymų etapas (projekto trukmė – 12 mėn.), skirtas įmonėms, kurios domisi galimybėmis dalyvauti Skandinavijos šalių (Norvegija, Švedija, Danija, Suomija) viešuosiuose pirkimuose. „Šis etapas turės keletą pasikeitimų, palyginti su pirmuoju“, – informuoja Evaldas Brazys, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vyr. projektų vadovas. Jis sako, kad įmonių atranka bus griežtesnė, taip pat bus įvestas simbolinis projekto dalyvio mokestis. „Svarbu, kad įmonės, dalyvausiančios projekte, būtų jau eksportuojančios, turėtų tam tikrą patirtį užsienio rinkose, o Skandinavijos rinkos būtų viena iš strateginių plėtros krypčių“, – pabrėžia Evaldas Brazys. Jo įsitikinimu, tam, kad projektas duotų apčiuopiamų rezultatų, labai svarbus pačių įmonių pasirengimas ir indėlis, kuris reikalauja ir laiko, ir finansinių bei žmogiškųjų išteklių. Kaip vieną iš barjerų, jis nurodo įmonių baimę skandinavų kalboms. „Bendroji informaciją apie viešąjį pirkimą yra pateikiama anglų kalba, tačiau visi kiti likę viešųjų pirkimų dokumentai pateikiami tos šalies kalba, kurioje viešasis pirkimas yra organizuojamas. Kai kurios įmonės šią problemą sprendžia laba paprastai – įsidarbindami studentus iš Skandinavijos šalių“, – pasakoja VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovas. Jis pataria įmonėms atsakingai įvertinti savo ketinimus ir pajėgumus, prieš žengiant į Skandinavijos šalių viešąjį sektorių.

Projekto dalyviai turės galimybę pasinaudoti šiuo projekto paketu:

  • prisijungimas prie Skandinavijos šalių viešųjų pirkimų duomenų bazės;
  • instruktažas-mokymai apie viešuosius pirkimus ir naudojimasis Skandinavijos viešųjų pirkimų duomenų baze;
  • 1,5 val. individualios konsultacijos dėl dalyvavimo Skandinavijos viešuosiuose pirkimuose;
  • penkioms įmonėms bus sudaryta galimybė pasiruošti visus reikalingus dokumentus dalyvauti pasirinktame viešajame pirkimų konkurse vienoje iš Skandinavijos šalių.

VšĮ „Versli Lietuva“ informacija, www.verslilietuva.lt.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite