9
Geg
2012

IKRA kino klubas: Vėlyvis, Eimulis, Dočkus

IKRA kino klubas: Vėlyvis, Eimulis, Dočkus

Gegužės 23 d. 19 val. seniausiame veikiančiame Klaipėdos alubaryje – Žvejų bare (Kurpių g. 8) – I kūrybinių industrijų festivalio „IKRA savaitė“ kino klubas. Klaipėdietis kinomanas Aivaras Dočkus, režisierius Emilis Vėlyvis ir uostamiesčio alternatyvaus kino kūrėjas Arūnas Eimulis susės vyriškai pasikalbėti apie lietuviško kino tradicijas ir chuliganišką jų laužymą, alternatyvaus kino pragiedrulius ir komercinio kino užuomazgas.

Renginio vedėjas Aivaras Dočkus žada džiaugsmą smalsuoliams, mėgstantiems visus „making of“ ir „behind the scenes“ – susitikimo metu užmetę akį į ištraukas iš vakaro svečių filmų, iš pirmų lūpų išgirsite apie filmavimo proceso ypatumus. Trijulė neketina apsiriboti vietos produkcija: aptars ir tai, kas dedasi Senojo Žemyno ir įspūdingojo Holivudo kino dirbtuvėse.

„Velsimės į rafinuotus konfliktus su žiūrovais. Ginčysimės. Įrodinėsime tiesas bei melus, juk kinas – tobuliausia apgaulė. Čia pat kursime ir griausime scenarijus. Būsime atviri netikėtumams bei akibrokštams. Bus galima daryti antrąjį ir trečiąjį dublį. Dėl vieno esame tikri – renginys bus GYVAS“, – akį merkia A. Dočkus.

Vakaro dalyviai apžvelgs ir I muzikinių vaizdo klipų konkurso „IKRA Like“ asortimentą. Pirmuosiuose šio žanro lietuviškos produkcijos rinkimuose – arti 30 klipų. Kompetentingos komisijos verdiktas „tIkriausio klipo“ ir „tIkro debiuto“ nominacijose bei žiūrovų favoritas, nustatytas pagal konkurso „Facebook“ profilyje pelnytų „laikų“ skaičių bus paskelbti „IKRA savaitės“ finalinio renginio metu, gegužės 26 d. 19 val. Klaipėdos „Švyturio menų doke“. Balsavimas tebevyksta – užsuk į www.facebook.com/IkraLike.

E. Vėlyvis – viena iš ryškiausių šiuolaikinio Lietuvos kino figūrų. Įsiveržė į ekranus festivaliui „AXX“ skirtais darbais „Matvaju“, „Mazgas“ ir „Zero“. Sulaužė žiovulį keliančio lietuviško kino standartus kriminaline komedija „Zero 2“, kuri sulaukė šokiruojančiai didelio vietos žiūrovų antplūdžio. Kartu su šiuo filmu grįžo susidomėjimas lietuviška kino produkcija. Sklinda kalbos, jog dabar E. Vėlyvis ekranams ruošia naują „kriminalinę bombą“.

A. Eimulis – klaipėdietiško alternatyvaus kino krikštatėvis. Nepraleido nei vienos galimybės nustebinti trumpojo metro gerbėjų įvairiausių  žanrų filmukais. Susuko pirmąją Lietuvoje trumpametražių kino komiksų trilogiją „Super M nuotykiai“. Didysis driokstelėjimas – jokio žanro rėmams nepavaldi „Pašteto brolija“, „surijusi“ aibę Lietuvos ir užsienio kino festivalių prizų. Per „paštetą“ į mūsų kinematografą atidundėjo zombiai.

A. Dočkus – visuomet pirmosiose „kinomanų“ fronto linijose. Be gailesčio aplaidė daugybę vietinių ir pasaulinių kino kūrėjų kandžiomis replikų granatomis. Laisvu nuo filmų žiūrėjimo metu šlifuoja „Balticum TV“ kino anonsus. Yra gimęs vieną dieną su Tarantino. Kadaise, kai Kventinas dar nebuvo nužudęs Bilo, kūrė ir vedė laidą „Kinas plius kinas“. Neseniai trenksmingai grįžo į TV ekranus su „Kinomano užrašais“.

Įėjimas – nemokamas.

Festivalis „IKRA savaitė“ yra „Baltijos jūros regiono“ programos projekto „Urbanistinės traukos erdvės“, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga pagal Europos regioninio plėtros fondo ir Europos kaimynystės ir partnerystės instrumentą, dalis. Daugiau informacijos apie projektą – čia.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite