25
Geg
2012

IKRA MADA – dovana su užuomina

IKRA MADA – dovana su užuomina

Gegužės 26 d., šeštadienį, 19 val. Klaipėdoje, „Švyturio menų doke“ (Naujoji Uosto g. 3) vyksiantis mados šou „IKRA Mada“ kviečia į įspūdingą vakarą, kurio metu jungtinės uostamiesčio renginių bei reginių organizatorių pajėgos pristatys 16-os dizainerių iš Klaipėdos bei Vilniaus kolekcijas. Tikimasi, kad ši fiesta taps ir kūrybiniu paskatinimu uostamiesčiui.

Klaipėdiečiai dizaineriai Aina Zinčiukaitė, Ingrida Railienė, Audronė Benetienė, Raimundas Petreikis bei jų kolegos iš Vilniaus Agnė Deveikytė, Indrė Giedraitytė, Fausta Gaidytė, Janina Zibireva, Simona Slavinskaitė, Rasa Jarmolavičiūtė, Erika Vizgirdaitė, Liucija Kvašytė, Tomas Baranauskas, Kristina Valančiūtė, Marius Vepšta, Melita Rus pristatys aktualiausias savo kolekcijas, kurių temų ir inspiracijų spektras – nuo ekonominės krizės iki kosmoso užkariavimo. Dizainerių kūrinius papildys juvelyrių iš pajūrio Julijos Batečko, Ditės Dilginienės ir Giedrės Kolokšanskytės darbai.

„Kadangi šis renginys – I kūrybinių industrijų festivalio „IKRA savaitė“ dalis, prioritetą teikėme kolekcijoms, kurių drabužiai atspindi siekį originaliai atrodyti kasdien, netikėtai pritaiko šiuolaikiškas tekstilės bei kitokias technologijas. Iš potencialių dalyvių sulaukėme didesnio susidomėjimo nei tikėjomės, tad daugeliui pažadėjome pirmumo teisę dalyvaujant kitų metų renginyje, šitaip įsipareigodami tęsti tradiciją“, – sakė „IKRA Mada“ sumanytoja bei viena iš prodiuserių Jurga Sutkutė.

Neseniai į Klaipėdą iš Šiaulių gyventi atvykusi dizainerė ir meno renginių kuratorė ne tik aktyviai dalyvauja didžiuosiuose Lietuvos mados festivaliuose kaip kūrėja, bet ir šešerius metus rūpinosi šiuolaikinio meno festivalio „Virus“ mados programa. „Savo mados festivalius turi beveik visi didieji šalies miestai. Toks renginys praturtintų ir Klaipėdos gyvenimą“, – mano J. Sutkutė. Be jos, renginio organizacinėje komandoje yra prodiuserė Jūratė Klumbienė ir režisierius Vaidas Kvedaras, „Švyturio menų doko“ įkūrėjas.

V. Kvedaro teigimu, idėja surengti uostamiestyje didelę dizaino šventę sklandė jau kuris laikas, tad naujosios – Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacijos (IKRA) – pajėgos, įgarsinusios analogišką idėją, padėjo apsispręsti dėl tokio renginio būtinumo. J. Sutkutės įsitikinimu, „IKRA Mada“ suteikia progą ne tik pristatyti publikai dizainerių darbus, bet ir suaktyvinti kūrėjų tarpusavio bendradarbiavimą.

Prisidėti prie šou panoro gausus partnerių būrys: Klaipėdos kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto bei Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos rengiami jaunieji specialistai kartu su profesionaliais kirpėjais ir vizažistais rūpinsis renginio dalyvių įvaizdžiu, drabužius demonstruos Šiaulių mados ir šokio studijos „Bacio“ ir klaipėdiečiai modeliai.

Nuskambėjus finalinėms „IKRA Mada“ fanfaroms svečiai kviečiami nesiskirstyti – iškart po mados šou kino meno mėgėjams bus pristatyti muzikinių vaizdo klipų konkursui „IKRA Like“ pateikti darbai ir komisijos bei žiūrovų vertinimai.

Po iškilmių ir diskusijų nerti į nakties šurmulį renginio publiką kvies festivalio „IKRA savaitė“ bičiulis naktinis klubas „dr. Who“ (Naujoji Sodo g. 1) – čia vyks vakarėlis „JägerBull Night vs Official IKRA MADA Afterparty“, kurio metu smalsūs klubinėtojai galės sužinoti apie aktualiausias mados tendencijas ir drabužių dizaino subtilybes iš pačių „IKRA Mada“ dalyvių.

Šiais renginiais šeštadienį finišuos I kūrybinių industrijų festivalis „IKRA savaitė“, kurį surengė Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija (IKRA) – 2011 metų spalį įkurta visuomeninė organizacija, vienijanti dizaino, architektūros, informacinių technologijų, reklamos, kino, medijų, muzikos, scenos menų ir kitų kūrybinių bei kultūrinių industrijų sektorių atstovus ir kūrybines įmones iš pajūrio. Festivalio dienomis klaipėdiečiai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose renginiuose, skirtuose supažindinti skirtingų sričių specialistus bei visus naujoms žinioms ir įspūdžiams atvirus miestiečius su kūrybinės veiklos virtuve, paskatinti bendradarbiavimą ir naujas iniciatyvas.

Festivalis „IKRA savaitė“ yra „Baltijos jūros regiono“ programos projekto „Urbanistinės traukos erdvės“, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga pagal Europos regioninio plėtros fondo ir Europos kaimynystės ir partnerystės instrumentą, dalis. Daugiau informacijos apie projektą – čia.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite