22
Vas
2013

Pavasarį Klaipėdoje skelbs „Jauno teatro dienos“

Pavasarį Klaipėdoje skelbs „Jauno teatro dienos“

Kovo 7-9 dienomis Klaipėdoje vyks „Jauno teatro dienos“ – kelių nevalstybinių profesionalių teatrų inicijuotas renginių ciklas, skirtas žiūrovams, neabejingiems teatrinės išraiškos formų įvairovei, bei patiems jauniesiems teatralams, aktyviai ieškantiesiems savojo braižo.

„Jaunojo teatro dienos“ – renginių ir susitikimų ciklas, kuriuo, anot rengėjų, skatinamas teatrų bendradarbiavimas, šiuolaikinių teatro metodikų ir mokyklų analizė bei gerosios praktikos mainai.

Koks yra ir turėti būti aktualus teatras? Šis klausimas kirba režisieriams, aktoriams ir jų veiklą nagrinėjantiems teatrologams bei žanrui neabejingai publikai. Visų išvardytųjų tikslinių grupių atstovai atsakymų drauge ieškos Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomajame teatre, tapsiančiame „Jaunųjų teatro dienų“ namais. Čia vyks kūrybinės dirbtuvės, diskusijos profesinėmis temomis ir publikai skirti pasirodymai. Vakarais renginiai kelsis į vieną iš miesto barų.

Renginio dienomis plati programa laukia teatru besidominčių klaipėdiečių, kurie norėtų išvysti „Jauno teatro dienų“ organizatoriaus Klaipėdos jaunimo teatro kolektyvo ir jo bendraminčių iš Vilniaus „No Theatre“ ir „Atviro rato“ laboratorijos darbus: nuo jau spėjusių apkeliauti įvairias renginių sales iki visiškai naujų.

Publikos laukia premjera – naujasias režisieriaus Valentino Masalskio bei jo suburtos aktorių trupės ir kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės muzikinis spektaklis „Batai“. Būtent jie, anot režisieriaus, pins savas istorijas intensyvaus šokio ritmo muzikos spektaklyje. „Batuose“ nėra įprasto teksto: pasakojimu tampa dainos ir šokio vienovė. „Gastrolių užsienyje metu supratome, kad šiuolaikinė publika išsiilgusi betekstčių spektaklių, kad kartais geriau siekti meninės išraiškos vartojant teatro ženklus ir kūno plastiką nei verbaliką“, – apie naująjį spektaklį sakė V. Masalskis.

Teatro judėjimas „No Theatre“ surengs teatralizuotą „No Concert“ ir pakvies į aktoriaus bei režisieriaus Vido Bareikio solinį koncertą. Teatro laboratorija „Atviras ratas“ pristatys du spektaklius: Aido Giniočio režisuotą „Pra“ su Justu Terteliu, įvardijamą kaip „vieno aktoriaus, vienos dalies prasidėjimas“, bei Ievos Stundžytės „Brangiąją mokytoją“ pagal Liudmilos Razumovskajos pjesę. Klaipėdos jaunimo teatras taip pat rodys žaismingas „Gaidas“ ir didelio susidomėjimo sulaukusį „Paukštyno bendrabutį“.

Nuomonėmis apie teatro raišką ir raidą profesiniame dispute dalysis trijų teatrų režisieriai Aidas Giniotis, Vidas Bareikis ir Valentinas Masalskis. Į diskusiją įsijungs teatro kritikas Valdas Gedgaudas bei dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.

Stebėti lietuvių darbo ir dalytis žiniomis atvyks ir teatro specialistai iš užsienio. Bobas Dantonelis – Liono (Prancūzija) regiono „Theatre la Griffon“ vadovas, režisierius, pedagogas, pasaulinio garso pantomimos aktoriaus Marcelio Marceau mokinys. Nesyk Liono teatrų festivalyje dalyvavęs Klaipėdos jaunimo teatro (anksčiau – „trupės p. s.“) kolektyvas ryšius su šia asmenybe puoselėja jau keletą metų. Seminaro metu svečias pristatys aktualiuosius prancūzų teatro principus. Iš Londono atvyksiantis aktorius, režisierius ir teatro pedagogas Michaelas Woodwoodas nagrinės interakcijos tarp aktorių bei publikos dėsnius ir būdus.

Pats V. Masalskis, besidomintis Konstantino Stanislavskio metodikai alternatyviomis aktorinio meistriškumo lavinimo sistemomis, pristatys Lee Strasbergo vaidybos metodą – populiarią Jungtinių Amerikos Valstijų mokymo sistemą, Maskvos Vsevolodo Mejerholdo centre tobulinęsis V. Bareikis apžvelgs Rusijoje vyraujančias mokymo tendencijas, o kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė skatins nagrinėti muziką ir judesį bei ieškoti naujų jų taikymo formų.

Su „Jauno teatro dienų“ programa susipažinti ir į renginius registruotis galima interneto svetainėje www.kjt.lt.

Visi šie renginiai yra Baltijos jūros regiono programos tarptautinio projekto „Urbanistinės traukos erdvės“, vykdomo Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros ir skirto aktyvinti uostamiesčio kūrybines industrijas, dalis.

Anot agentūros vadovės Raimondos Laužikienės, tolesnį bendradarbiavimą su Klaipėdos jaunimo teatru paskatino pernai rudenį kartu su aktorių komanda ir verslininkais senojoje miesto turgavietėje surengta vadinamoji Turgaus naktis, kuri sulaukė didžiulio miesto bendruomenės susidomėjimo.

„Šis renginys buvo puikus įrodymas, kad menininkai sugeba pažadinti verslą ir gyvybę senamiestyje, nestokoja universalių idėjų ir pasirengę savarankiškai veiklai“, – sakė R. Laužikienė. Pokalbininkė užsiminė, kad įspūdingas renginys turi tapti tradicija - pavasario Turgaus naktis jau turi datą: gegužės 18 d. ir spalvingą planą.

Parsisiųskite programą.

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite