13
Kov
2013

Sudie, derintojau

Sudie, derintojau

Kovo 23 d., šeštadienį, 18 val. Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2) bus rodomas uostamiesčio Laisvojo teatro darbas Augustės Pociūtės monospektaklis „Sudie, derintojau!“ pagal V. Levanovo pjesę.

Apkeliavęs pusę Lietuvos, pristatytas Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems tautiečiams, parodytas tarptautiniame festivalyje Visagine, Lietuvos teatro sąjungoje Vilniuje, bet retai vaidintas Klaipėdoje, jis pagaliau persikelia ten, kur savo darbą svajoja pristatyti kiekvienas uostamiesčio teatralas – į istorinį Dramos teatrą. Ir nesvarbu, kad tiek scenoje, tiek kitose patalpose dar triūsia statybininkai, kad visa erdvė nusėta dulkių, bet senosios teatro auros pasiilgę Klaipėdos teatro mėgėjai turės išskirtinę galimybę apsilankyti senajame pastate nelaukdami jo remonto pabaigos.

Pjesės „Sudie, derintojau!“ herojė - jauna ir įžūli mergina. Ji negaili kritiškų pastabų vyresniajai kartai dėl jos silpnumo, veidmainiškumo, bet pati iš suaugusiųjų pasiima ne pačias geriausias savybes. Mergina žaidžia savo ir kitų žmonių likimais negalvodama apie pasekmes. Tačiau pasiturinčių tėvų dukters, pasakojimas apie didžiausią savo, dar neilgo, gyvenimo nuotykį – meilę pianinų derintojui – tampa paauglės išpažintimi, istorija apie bundantį moteriškumą, pirmąją meilę, aistrą.


Šis spektaklis skiriamas ne tik jaunimo auditorijai. Gal net labiau jų tėvams bei mokytojams – trisdešimtmečiams-keturiasdešimtmečiams. Dramaturgas ir vaidinimo kūrėjai tarsi iš šalies žiūri į viduriniąją kartą, kalba, apie tuos žmones, kurių gyvenimas „jau įvyko“ – jie įgijo išsilavinimą,susikūrė buitį, įsitvirtino, bet palengvėjimo visi šie pasiekimai jiems neatnešė. Netgi priešingai, jų egzistavimas atrodo pilkas ir nykus, o svajonės, kaip ir anksčiau, nepasiekiamos.

VI-ajame tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Visagine LMTA studentė Augustė Pociūtė už šį vaidmenį komisijos buvo apdovanota „už subtilų jauno žmogaus išgyvenimų atskleidimą“, sulaukė daug komplimentų iš žiuri narių (atstovaujančių Prancūzijai, Armėnijai, Baltarusijai, Ukrainai bei Lietuvai) ir jos pirmininko, žinomo teatro ir kino aktoriaus, Regimanto Adomaičio. Aktorei taip pat buvo skirtas žurnalo „Naujoji Romuva“ prizas už sėkmingą debiutą.

Bilietus (10-15 Lt) galite įsigyti Dramos teatro kasoje Žvejų kultūros rūmuose arba susisiekę su renginio organizatoriais – Laisvuoju teatru.
Laisvojo teatro informacija

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite