14
Kov
2012

Prieskoniai viešosioms erdvėms

Prieskoniai viešosioms erdvėms

Urbanistinis anonimiškumas žudo Vietą. Sparti šiuolaikinių miestų plėtra ir racionalūs, ekonomiški, standartizuoti urbanizuojamų teritorijų sprendimai suniveliuoja jas ir silpnina bet kokią gyventojų sąsają su Vieta. Miestai tampa modernių klajoklių stovyklomis, kur mobilumas visai nebūtinai laikytinas komplimentu.

Menas – štai naujas šansas urbanistinės niveliacijos apimtuose miestuose. Menas, kurį beveik prieš šimtmetį architektūros modernistai „išvarė“ iš architektūros, pagaliau sulaukė savo valandos, – jis yra didžiai pageidaujamas viešoje erdvėje. Vis daugiau tikinčių, kad būtent menas gali tapti esminiu prieskoniu, suteikiančiu moderniems miestams savitumo, originalumo, tapatumo.

Bene karščiausiai šituo tiki nevyriausybinė organizacija CREATIVE WORX (angl. „Kūrybiniai darba!“), prieš metus įsikūrusi Rygoje ir ketinanti tapti svarbiausiu ryšininku Baltijos šalyse tarp menininkų, architektų, dizainerių, nekilnojamojo turto vystytojų, vietinės administracijos ir, žinoma, gyventojų, kuriems rūpi aplinkos dizainas.

„Darbininkai“ teigia, kad būtent gyventojų įtraukimas į meninius projektus miesto viešose erdvėse ne tik suteikia konkrečioms erdvėms identitetą, bet ir tam tikrą socialinį klimatą. Pastebėta, kad miesto gyventojai savotiškai „įsidarbina“ humanizuotoje erdvėje: susitikinėja, leidžia laisvalaikį, atsiveda svečius, prižiūri vietą.

Organizacija CREATIVE WORX veikia remiama fondo NCP (Nordic Culture Point), kuris siekia sudaryti galimybes mažiau humanizuotoms šalims perimti skandinavų ir vakarų europiečių patirtį šioje srityje. Taigi, latviai imasi iniciatyvos sukurti tam tikrą meno viešoje erdvėje kūrėjų tinklą Baltijos šalyse. Anot CREATIVE WORX vadovės Anos Sausverdės, pirmu konkrečiu žingsniu šia kryptimi taps balandžio 25-26 dienomis Rygoje vyksianti konforencija „Menas viešose erdvėse: kryžkelės tarp vizualiųjų menų, architektūros, urbanistikos ir gyventojų“, į kurią yra kviečiami ir Lietuvos urbanistiniai kreatyvai.

Tarptautinės konferencijos „Menas viešose erdvėse“ programa. Ryga, 2012.04.25-26.

Audrys KARALIUS, www.pilotas.lt

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite