4
Bal
2013

Šou IKRA MADA įžanga - tarptautinės kūrybinės dirbtuvės

Šou IKRA MADA įžanga - tarptautinės kūrybinės dirbtuvės

Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija IKRA (www.creativeklaipeda.lt) kartu su partnere Kaliningrado kultūrinių iniciatyvų skatinimo agentūra „Tranzit“ (www.tranzit-kaliningrad.ru) š. m. balandžio-gegužės mėnesiais uostamiestyje rengia kūrybinių dirbtuvių ciklą – įžangą į II madų šou IKRA MADA.

Dirbtuvių ciklo tikslas – subrandinti netradicinius sprendimus II madų šou IKRA MADA, š. m. gegužės 18 d. vyksiančiam Klaipėdoje, „Švyturio menų doke“ (Naujoji Uosto g. 3, www.dokas.info): audiovizualinius renginio akcentus, režisūrinius sumanymus, dizaino produktus, viešinimo kompanijos elementus.

Ruošiantis šiam renginiui, numatyti 3 darbiniai susitikimai Klaipėdoje, kuriuose dalyvaus dizaineriai, fotografai, IT specialistai, scenos menininkai ir kitų kūrybinių profesijų atstovai iš Klaipėdos ir Kaliningrado (Rusija). Jų metu vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse, be naujų pažinčių ir draugiškos atmosferos, laukia susitikimai su savo sričių specialistais, padėsiančiais išgryninti būsimojo renginio koncepciją ir jo akcentus.

Balandžio 5 d. Klaipėdoje vyks pirmasis projekto dalyvių susitikimas (programa - čia). Jo metu Justinas Katkus, Kauno technologijos universiteto „StartupSpace“ vadovas, pristatys cross-media fenomeną ir metodiką kurti naują turinį pasitelkiant skirtingus išraiškos būdus, priemones ir technologines platformas. Tikimasi, kad šio renginio metu skirtingoms kūrybinės veiklos sritims atstovaujantys dalyviai suras daug sąlyčio taškų ir plėtos idėjas būsimajam galutiniam šio savo bendradarbiavimo rezultatui.

Pastaruosius trejus metus Justinas rengė „StartupWeekend“ renginius, kurių metu medijų, kūrybinių technologijų ir socialiniams projektams plėtoti savaitgaliais susiburia daugiau kaip 1000 jaunuolių. Pasišventęs cross-media propaguotojas aktyvia plėtoja tiek edukacines iniciatyvas, tiek komercinius projektus. Per pastaruosius ketverius metus Justinas yra kuravęs daugiau kaip 100 įvairių kūrybinių projektų. Vadovavo dviem įmonėms, kurių viena – pirmoji Lietuvoje išmaniesiems telefonams skirtų žaidimų kūrimo kompanija KIORK, rinkai pristačiusi pirmąjį lietuvišką „iPad“ žaidimą, kurianti produktus, skirtus „iPhone“ ir „Android“.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams padės ir Andrius Lekavičius, šiuo metu gyvenantis tarp Europos bei Azijos ir išbandęs save plėtodamas projektus įvairių medijų platformų pagrindu: nuo prekinių ženklų įvaizdžio kūrimo iki mobiliųjų aplikacijų, nuo reklamos iki dokumentinio filmo „Mes už... Lietuvą!” režisūros. Andrius yra vienas iš penkių viso pasaulio kūrybininkus sutraukusio konkurso „MIPCube Content 360“ finalininkų ir balandį pristatys savo transmedia koncepciją Kanuose.

Trečioji šių dirbtuvių lektorė Rūta Bogužaitė yra dirbusi tituluoto režisieriaus ir prodiuserio Arūno Matelio asistente, vadovavusi kino teatrui „Pasaka“, organizavusi Europos kino forumo „Scanorama“ ir „Kino pavasario“ renginius. Šiuo metu Rūta dirba programos MEDIA 2007 atstove Lietuvoje ir yra viena iš tradicinio cross-media renginio „Cross Media Zen“, kasmet vykstančio Vilniuje, organizatorių.

Balandžio 25-27 d. Klaipėdoje vyks antrasis projekto dalyvių darbinis susitikimas, kurio tema – drabužių dizainas. Lektorės iš Kopenhagos dizaino ir technologijų mokyklos (Danija) Gabrielė Daminaitytė ir Ksenija Afanasjeva supažindins su aktualiomis dizaino vadybos bei rinkodaros tendencijomis bei koncepcijomis. Jų interesų sritis – tvarioji, arba ekologiškoji, mada ir socialiai atsakingas verslas. Kartu tęsime pradėtus darbus bei ruošimės artėjančiam renginiui.

Gegužės 15-19 d. vyks trečiasis, baigiamasis projekto dalyvių susitikimas, kurio metu lektorės iš Linčiopingo (Švedija) – jaunų dizainerių duetas Karin Gilje ir Emma Pettersson – bei Didžiojoje Britanijoje dirbanti mados renginių vadybininkė Vaida Kaklauskaitė dalysis savo patirtimi mados vadybos bei rinkodaros ir renginių organizavimo srityse, o gegužės 18 d. vyks finalinis projekto renginys – II madų šou IKRA MADA, kurio metu publikai bus pristatytas bendros projekto dalyvių kūrybinės veiklos produktas.

Projektą remia Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje (www.norden.lt).

Projekto draugas – viešbutis „Memel Hotel“ (www.memelhotel.lt).

Srautas

lt
23
Sau
2017

Atsinaujinimas

Atsinaujinimas

Asociacija atsinaujina ir kviečia prisijungti naujus narius.

Plačiau

renginiai
30
Spa
2015

IKRA MADA 2015

IKRA MADA 2015

Lapkričio 20-21-22 dienomis jau ketvirtą kartą Klaipėdoje siaus tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

TRIS dienas truksiančioje mados šventėje vyks:
– Didžiausias Vakarų Lietuvoje madų SHOW
– Dizaino mugė (SHOPROOM'as)
– Trumpametražių mados filmų konkursas + peržiūros
– Ant podimo pristatytų kolekcijų ekspozicija (SHOWROOM'as)
– Mados parodos
– Paskaitos ir susitikimai su kūrėjais

Plačiau

renginiai
4
Geg
2015

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Dizaino savaitė Klaipėdoje

Gegužės 4-10 d. Klaipėdoje „Dizaino savaitė“, kurios metu pristatomos įvairios dizaino kryptys bei pabrėžiama tikroji dizaino vertė.

Plačiau

Mes esame Klaipėdoje

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, norite prisijungti prie mūsų? Kreipkitės!

Susisiekti

Prisijunkite